Last Updated on 25.3.2025 by Lucie Šajnarová
Rozhodli jste se, že pojedete na Bali bez cestovky, ale nevíte, kde začít? V tomto článku vás provedu vším, co zařídit před odletem na Bali. Uvidíte, že cestování na vlastní pěst je úplná hračka.
Pokud se navíc poprvé chystáte někam sami, je Bali ideální destinací. Mimo Evropu existuje málo míst, kam by bylo jednodušší se vydat. Uvidíte, že výlet na Bali bez cestovky bude nezapomenutelný!
V případě, že ale máte ze sólo cesty na Bali obavy, samozřejmě můžete využít i cestovní kancelář. CK Rady na cestu dělá tento krásný poznávací zájezd na Bali, kde vám průvodce představí to nejlepší z ostrova bohů.
Chceš KOMPLETNÍ ITINERÁŘ PRO CESTU NA BALI se všemi podrobnostmi o nejlepších restauracích, aktivitách nebo přepravě?
Ráda ti ho pošlu na email ke stažení zdarma! Stačí vyplnit formulář níže!
11 věcí, co zařídit před odletem na Bali
Níže vás provedu krok za krokem tím, co je potřeba zařídit před cestou na Bali bez cestovky. Jednotlivé kroky jsou logicky seřazené od prvního po poslední, ale v některých případech může být užitečné jejich pořadí změnit.
1. Letenky na Bali
Prvním krokem, pokud jste rozhodnutí, že pojedete na Bali, bude koupě letenek. Není to žádná věda, níže se dozvíte vše, co budete potřebovat. Letenky se vždy snažte kupovat přímo u aerolinie na webových stránkách a nepořizujte velmi levné letenky, které ale mají nezaručený přestup (takové nabízí např. Kiwi.com), přímo na webech aerolinek je nenajdete.
Kde hledat letenku na Bali?
Při hledání letenky na Bali můžete využít různé webové srovnávače. Podívejte se na esky.cz, skyscanner.cz nebo Google Flights. Nikdy ale lety na těchto platformách nerezervujte. Pouze si je najděte a následně rezervujte tentýž let přímo přes webové stránky aerolinky.
Kdy letět na Bali?
Kdy letět na Bali bez cestovky? Turisté jezdí na Bali po celý rok, ale pokud chcete mít šanci na co nejlepší počasí, volte období sucha, přibližně od března do listopadu. Ani období dešťů ale není špatné, jen nemusí být tak jasno. Obvykle neprší celý den. Tropické teploty panují na Bali po celý rok, je tedy jedno, kdy přijedete.
Na jak dlouho letět na Bali?
To je těžká otázka. Mnozí lidé letí na Bali na pár dnů a zůstanou celý život.
Já si myslím, že pokud chcete po Bali cestovat a poznávat, měli byste letět alespoň na 10 dní. Jinak se aklimatizujete a hned zase pojedete domů.
Na Bali ale klidně aktivním poznáváním můžete strávit i tři týdny, a to především, pokud zároveň navštívíte okolní ostrovy. Pamatuj na to, že v rámci klasického víza (VOA) můžeš na Bali strávit maximálně 30 dní (vízum lze případně prodloužit).
Odkud je nejlepší letět na Bali?
Letenka na Bali z Prahy nemusí být vždy tou nejlepší variantou. Až budete hledat letenku poohlédněte se i po okolních městech – výhodné letenky bývají z Vídně, Berlína nebo dokonce i polských letišť.
Pokud si vyberete levnější letenku z jiného letiště, spočítejte si celkové náklady. Někdy totiž doprava na letiště za hranicemi může být komplikovaná a ušetření pár stovek se ve výsledku nevyplatí. Jindy ale cena letenky může být poloviční a v ten moment je to jasná volba.
Letenky na Bali cena
Kolik stojí letenky na Bali? To záleží na tom, jak dlouho dopředu je kupujete, odkud letíte, v jakém termínu a jestli jste vychytali nějakou akci.
Nejlevnější letenky na Bali v současnosti občas pořídíte z Vídně s lowcost aerolinkou Scoot. Prodávají zpáteční letenky na Bali už od 11 000 Kč.
Za normální letenku na Bali z Prahy s příjemnou leteckou společností a jedním přestupem zaplatíte při koupi dostatečně dopředu okolo 25 000 Kč.
S jakou leteckou společností letět na Bali?
Asi neexistuje žádná nejlepší společnost, se kterou letět. Nejlevnější letenky na Bali bez cestovky nabízí Scoot.
Pohodlné lety z Prahy s dobrým servisem mají Turkish Airlines nebo Qatar Airlines s jedním přestupem v Istanbulu, resp. Dauhá. Letět ale můžete i se stovkami dalších společností.
2. Očkování na Bali
Dostatečně dopředu se před cestou na Bali bez cestovky zabývejte i očkováním. Některá očkování je potřeba aplikovat přibližně měsíc před cestou.
Tím, na co se nechat očkovat na Bali, a i dalšími zdravotními riziky jsem se do detailu zabývala v tomto článku:
Tak si ho přečti, ať máš dostatek informací. A pokud si nejsi jistý, poraď se svým doktorem!
3. Potřebné dokumenty na Bali
S dostatečným předstihem je dobré si zkontrolovat také všechny dokumenty.
Nejdůležitější je samozřejmě pas – musí být platný minimálně šest měsíců po návratu z Bali. Pokud by ti měl pas propadnout, zajdi si nechat vystavit nový. Vydání nového pasu trvá maximálně 30 dní (existují i expresní varianty, ale docela dost si připlatíš).
Zkontroluj si také platnost svého řidičského průkazu (ať platí po celou dobu pobytu na Bali) a nech si vystavit mezinárodní řidičský průkaz podle Vídeňské dohody. To se tě týká samozřejmě jen v případě, že plánuješ na Bali řídit skútr.
4. Vízum na Bali
Na Bali potřebuješ vízum. O toto vízum nemusíš žádat dopředu. Máš dvě možností:
- získat vízum na letišti na Bali po příjezdu
- zařídit si ho dopředu online.
Vízum se uděluje na 30 dni, lze ho jednou o dalších 30 dní prodloužit. Veškeré informace ohledně víza na Bali a prodloužení najdeš v tomto článku:
Turistický poplatek Bali
Před příjezdem na Bali je potřeba zaplatit také turistickou daň ve výši 150 000 IRD, zaplať ji kartou před příjezdem na stránce Love Bali.
Příjezdový formulář Bali
72 hodin před příletem musíš také vyplnit příjezdový formulář kvůli clu. Najdeš ho na této stránce.
5. Cestovní pojištění na Bali
Tak na tento krok rozhodně nezapomeň! Moje mamka vždycky říká, že kdo je připraven, není překvapen. Takže – když budeš mít cestovní pojištění, s největší pravděpodobností ho nebudeš potřebovat.
Pojisti se na celou dobu pobytu, doporučuji také pojištění odpovědnosti. Pokud víš, že budeš surfovat nebo dělat vysokohorskou turistiku (např. Rinjani na Lomboku), nezapomeň se pojistit také na rizikové sporty.
Z vlastní zkušenosti doporučuji cestovní pojištění od AXA Assistance. Pokud navíc rezervujete pojištění přes tento odkaz, dostanete slevu 50 % .
6. Registrace do systému DROZD
Systém DROZD provozuje Ministerstvo zahraničních věcí a umožňuje všem českým občanům registraci před cestou do zahraničí.
Já se do DROZDu registuji vždy, když cestuji mimo Evropskou Unii. Díky tvojí registraci o tobě budou české zastupitelské úřady vědět a budou tě moci kontaktovat, když se stane nějaké problém. Drozd je mimořádně užitečný například při různých přírodních katastrofách a dalších extrémních situacích. Při cestě na Bali bez cestovky registraci rozhodně doporučuji.
7. Peníze na Bali
Před odletem je také potřeba vyřešit otázku peněz. Jak budeš na místě platit? Jaké má tvoje banka poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí a jaký dává směnný kurz?
Všechny tyto informace by sis měl před cestou zjistit. Pokud se ti to nechce moc řešit, doporučuji zařídit si Revolut. Revolut umožňuje vybírat zdarma v zahraničních bankomatech (které nemají vlastní poplatek) a nabízí výhodné kurzy pro směny do určité částky. Já cestuji s Revolutem po celém světě už několik let a nemůžu si ho vynachválit.
Určitě bys měl mít také železnou rezervu v hotovosti pro případ, že by ti nefungovala karta, nebo nastal jiný problém. Ideálně si vez americké dolary, ale můžeš použít i eura.
Pokud chceš vědět, kolik tě bude dovolená na Bali stát, mrkni na tento článek:
8. Ubytování na Bali
Nastal čas zarezervovat alespoň první ubytování na Bali. Buď si můžeš domluvit všechna ubytování dopředu, nebo některá zařizovat až během pobytu, ale na první dny je lepší mít vše hotové.
Ubytování rezervuj přes Booking.com. Pokud cestujete ve větší skupině, můžete si zarezervovat nějakou vilku nebo soukromý dům přes AirBnB.
Pokud tě zajímá, kde se ubytovat na Bali bez cestovky a podle čeho ubytování vybírat, všechno se dozvíš v mém článku o ubytování:
Zařiď si také transfer z letiště do první ubytování. Můžeš se domluvit s hotelem, aby pro tebe na letiště poslal auto, nebo si jednoduše vzít taxík (pro cizince je mnohdy jednodušší využít Grab nebo Gojek).
9. Aktivity a výlety na Bali
Dopředu můžeš zarezervovat i některé aktivity a výlety. U většiny aktivit na Bali bez cestovky není problém provést rezervaci až den dopředu, ale některé (jako třeba plavba na Komodské ostrovy) by se měli rezervovat déle dopředu. Dopředu rezervuj také výlety z Bali na okolní ostrovy.
Výlety můžeš rezervovat přes platformu Getyourguide nebo přímo na místě.
10. Co si zabalit na Bali?
Balení je poslední krok před samotnou cestou. Za pár dní už budeš na Bali. A co si vzít? Nemusíš nad tím dlouho přemýšlet, v článku níže najdeš kompletní seznam toho, co si při cestě na Bali nezapomenout:
Dozvíš se i, jak se na Bali obléct a co si můžeš koupit až na místě.
11. Hurá na Bali!
Nastal den D, dnes letíš na Bali bez cestovky!
Takže:
- Řízky od maminky nech doma – Na Bali je výborné a levné jídlo.
- Aktivuj si e-simku – Nebo si kup klasickou simku na místě. Mají je i na letišti nebo v každém minimarketu.
- Nezapomeň pas – I největším cestovatelům se to stává!
- Pohodlně se obleč na cestu a ať to rychle uteče – Dobře se vybav na dlouhou cestu letadlem – pohodlné oblečení, knížka, sluchátka, sváča a dobrá nálada.
- Vyhni se jet lagu – Zkus se už od začátku cesty naladit na balijský čas, ať na tebe dopadne jet lag co nejméně!
- Užij si Bali bez cestovky na maximum – Ani si nevšimneš, jak to uteklo! Tak si to užij na maximum!
Často kladené otázky před první cestou na Bali
Ještě nějaké otázky?
Je Bali bezpečné?
Jasně, neboj se. Více se dozvíš v mém článku Bezpečnost na Bali 2025.
Jak nejlépe cestovat po Bali bez cestovky?
Nejjednodušším způsobem, jak se po Bali přepravovat, je půjčený skútr. Není to ale ta nejbezpečnější aktivita. Kromě skútru můžeš jezdit taxíkem, turistickými shuttly, nebo místními autobusy (pro cesty mezi velkými městy).
Je kohoutková voda na Bali pitná?
Ne! Přečti si můj článek o hygieně na Bali, ať tě nic nepřekvapí. Vždy pij balenou nebo filtrovanou vodu.
Další inspirace k cestě na Bali
-
- Bali itinerář – 3 itineráře pro cestu na Bali
- Bali na vlastní pěst – 51 míst, co vidět na Bali [Velký průvodce po Bali] + mapa
- 9 nejlepších zájezdů na Bali 2025
- Poprvé na Bali:
- Bali bez cestovky – 11 věcí, co zařídit před cestou na Bali
- Co si zabalit na Bali – Velký průvodce balením
- Ceny na Bali 2025 + ukázkový rozpočet
- Bezpečnost na Bali 2025 – kriminalita, přírodní katastrofy a na co si dát pozor
- Řízení skútru na Bali – pravidla, bezpečnost a cena skútru na Bali
- Očkování BALI – hygiena, nemoci Bali a jak se chránit?
- Vízum Bali 2025 – jak zařídit víza na Bali + prodloužení víz
- Kde se ubytovat na Bali? + mapa ubytování na Bali
- Co vidět na Bali:
- TOP 13 nejkrásnějších chrámů na Bali + mapa
- 11 nejhezčích pláží na Bali + mapa
- 11 věcí, co zažít na BALI + mapa
- TOP 7 – Nejkrásnější vodopády na BALI + mapa
- TOP 5 míst, kam se vydat na výlet z BALI + mapa
- 6 věcí, co dělat na GILI + mapa
- 9 míst, co vidět na NUSA PENIDA + mapa
- Surfování Bali – 9 nejlepších surfařských spotů na Bali + mapa
- Velký průvodce UBUD – co vidět v Ubudu, kde se ubytovat + mapa
Dobrý den, chtěla jsem se prosím zeptat, kde si případná eura (dolary nemáme) vyměnit? Hned na letišti? A také prosím – když budu potřebovat data do telefonu, kde koupit? U jaké společnosti? Také na letišti? Moc děkuji za informaci. Šárka
Dobrý den,
pokud máte eura jen jako rezervu ani je měnit nemusíte. Já raději vybírám na místní z bankomatu, s Revolutem je to výhodnější, než směnit eura. V případě, že je chcete používat, tak můžete směnit malou částku na letišti (kurz není zas tak hrozný) a zbytek směňte v bance nebo oficiální směnárně (hledejte podle recenzí na Google Maps nějakou ve vaší blízkosti).
SIMku můžete koupit rovnou na letišti (je o trochu dražší), ale zase budete mít rovnou data. Případně potom je nejlépe koupíte rovnou v minimarketech – třeba Minimart, Indomart atd. Případně přímo v prodejně Telkomsel. My měli právě Telkomsel a spokojenost.
Užijte si cestu na Bali,
Lucka
Děkuji moc za info.